خانه / درباره‌ی ما

درباره‌ی ما

تاریخچه:

مدرسه دینی اهل سنت و جماعت بندرعباس به سعی شیخ محمد ضیایی (رحمة الله علیه) و همت حاج ابراهیم عباسی (حفظه الله) در سال ۱۳۶۰ در محله خواجه عطاء در بندر عباس برای آگاهی مردم نسبت به دین و شناخت احکام و اخلاقیات و فتاوای خود و آموزش قرآن تاسیس شد.

و از سال ۱۳۹۳ به مجتمع دینی اهل سنت و جماعت بندرعباس تبدیل شد که مجتمع دینی سازمانی است مدنی و مستقل که در جهت حفظ و تقویت اهل سنت و ایجاد زندگی کریمانه برای عموم شهروندان ، در چارچوب سیاست های شورای مرکزی در حوزه تحت پوشش خود و زیر نظر دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، فعالیت می کند.

اهداف مجتمع:

ارتباط و هماهنگی با سازمانها، جماعتهای اسلامی و افراد توانمند و موثر در جامعه و بستر سازی مناسب جهت بهره مندی جامعه از توانمندی آنها.

فراگیر شدن آموزش صحیح قرآن و نهادینه شدن فرهنگ حفظ قرآن.

نهادینه شدن فرهنگ و مفاهیم قرآنی.

ساماندهی و توسعه فعالیت های علمی و آموزشی.

ایجاد بستر مناسب جهت ارائه خدمات بهینه اجتماعی به عموم شهروندان.

برنامه ریزی جهت تبلیغ و تبیین صحیح دین.

تقسیمات بخش آموزشی مجتمع:

– قسم مقدمات و متوسطه برادران

– قسم مقدمات و متوسطه خواهران

– قسم عالی رشته دعوت و اصول دین برادران

– قسم عالی رشته دعوت و اصول دین خواهران

سایت مجتمع:

با پیشرفت علم و تکنولوژی و عصر ارتباطات، مجتمع نیز برای پیشبرد اهداف خود یعنی رساندن دین به مردم و .. فضایی را مهیا ساخته که تمامی مردم با سهولت به آن اهداف دسترسی داشته باشند در همین راستا مجتمع دینی اهل سنت و جماعت بندرعباس در سال ۱۳۹۰ با مدیریت مصطفی سالاری شروع به کار نمود و سپس در سال ۱۳۹۴ مدیریت سایت به عبدالله ضیایی واگذار گردید.